TARİHÇE

TARİHÇEMİZ

 

2018 yılında Mektebim Okulları, olarak eğitim öğretim hayatına başlarak.  14 Mart 2020 tarihinde Modern Eğitimin Rotası ( MER Koleji ) adıyla kendi bünyesinde oluşturmuş olduğu isim ile devam etme kararı almıştır .

Okulumuzun adı,  14.03.2020 tarihinde  “Modern Eğitimin Rotası ( MER Koleji )” olarak değiştirilmiştir.

2018 yılında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ‘’ TEMİZ OKUL SAĞLIKLI OKUL PROJESİ ‘’kapsamında  ‘’ BEYAZ BAYRAK ‘’ belgesini de alarak eğitim öğretim sektöründe bu belgeyi kazanmıştır.

2020 yılında Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ‘’ TEMİZ OKUL SAĞLIKLI OKUL PROJESİ ‘’kapsamında  ‘’ YEŞİL BAYRAK ‘’ belgesini de alarak eğitim öğretim sektöründe bu belgeyi kazanmıştır.

01.09.2018 tarihinde Modern Eğitimin Rotası ( MER Koleji )  bünyesinde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisemiz aynı yerleşke içerisinde eğitim öğretimini sürdürmüştür.

2018 yılında eğitim öğretimine başlayan ve 2018 yılında dört yüzün üzerinde öğrenci sayısına ulaşan okulumuz, Bilimin ışığında vatanını , milletini bayrağını seven , Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda eğitim öğretimini sürdürmeye devam etmektedir.

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.
Kabul Edin.